تبلیغات
مطالب روانشناسی و عمومی با پوریا عباسی - آموزش شعبده بازی
به من بگو ،نگو ، نمی گویم اما نگو نفهم که من نمی توانم نفهمم من می فهمم...

آموزش شعبده بازی

سه شنبه 30 آذر 1389 01:45 ق.ظ

نویسنده : پوریا عباسی

بزودی آموزش رایگان پرواز کریس انجل 40 - 50 سانتی متری

سلام دوستان عزیز اگر نظرات مطالب زیاد شود بزودی آموزش پرواز کریس انجل را به صورت رایگان میگذارم. این پرواز 40 الی 50 سانتی متری است. این پرواز بین پرواز ها محبوبیتی بسیار دارد. این پرواز در سایت های مختلف به قیمت های بالا فروخته میشود قیمت هایی همچون 20 الی 40 تومان ! حتی در خود سایت کریس انجل ( که یک شعبده باز بسیار حرفه ای است ) به قیمت 70 تومان فروخته میشود. و خود من که میخواهم آموزش این شعبده را رایگان بگذارم به قیمت 25 تومان خریده ام. اگر میخواهید کریس انجل را بیشتر بشناسید به ادامه مطلب بروید و بیوگرافی او را بخوانید. و برای اینکه پرواز او به صورت رایگان قرار گیرد نظر دهید. در ضمن آموزش این شعبده نیز واقعی است و توسط خود کریس انجل آموزش داده میشود.


و اگر میخواهید کلیپ اجرا این پرواز را ببینید میتوانید از گزینه ای که پایین عکس وجود دارد کلیپ را دانلود کنید.


 

راز شعبده اسم نامرئی

 

از دوست خود بخواهید که اسمش را روی یک تکه کاغذ بنویسد و آنرا آتش بزند تا خاکستر شود. کمی از خاکستر را پشت دست خود بمالید، ناگهان اسم دوستتان بطور شگفت انگیز و جالبی در پشت دستتان نمایان می شود.

راز : دور از چشم دوست خود و قبل از این که بازی را بخواهید شروع کنید، یک حبه قند را در دهان خود بگذارید تا خوب حل شود. سپس نوک خلال دندان یا چوب کبریت تمیزی را با آب قند آغشته کرده، اسم دوستتان را پشت دست خود بنویسید و صبر کنید تا خشک شود. البته این نوشته به صورت نامرئی است. در واقع فقط خود شما از این موضوع با اطلاع هستید و نباید کس دیگری متوجه راز شما بشود. حالا اگر خاکستر سوخته را به پشت دست خود بمالید و ماساژ دهید. نوشته نامرئی ظاهر و باعث تعجب می شود.

 

چگونه یک سکه ای را از دست راست به دست چپ منتقل کنیم؟

جلوه:سکه را از نظر جمع حاضر از دست راست به دست چپ منتقل میکنیم.

 

راز:ابتدا سکه را در حالت ایستاده در دست راست می گیریم.سکه را داخل دست راست میمالیم و بعد سکه را از عمد روی زمین می اندازیم و بعد از انداختن کمی خم شده سکه  را سکه را از زمین با دست راست بر می داریم ودر همان حالت  با سرعت بیش ازحد و بدون اینکه بیننده متوجه شود سکه را با همان دست از زیر زانوی پای چپ به دست چپ پرتاب میکنیم.بعدا وقتی از زمین بلند می شویم همه فکر می کنند که سکه در دست راست ما است ولی سکه در دست چپ است بعد با ورد خواندن و آوردن کلمات نامفهوم اول دست راست را باز کنید که سکه در آن نیست و بعد دست چپ را به آرامی باز می کنیم همه بهت زده می شوند چون میبینند که سکه از دست راست به دست چپ منتقل شده است.ناپدید کردن دستمال در پیش چشم تماشاگران

 

جلوه: شعبده باز یک دستمال حریر متوسطی را در دست دارد. شعبده بازدر حالیکه دستمال حریر خود را دردست دارد در هوا میپرد و جیغی می کشد و دستان خود را به هم میمالد ناگهان تماشاگران میبینند که دستمال ناپدید شده است!چگونه چنین چیزی ممکن است؟

 

راز شعبده:با آنکه این تردستی به نظرعجیب است اما راز و رمز ساده ای دارد.برای این کار شعبده باز از یک استوانه ی پلاستیکی-مثلا لوله ی یک سرنگ معمولی-استفاده کرده است که یک طرف آن بسته است.به وسط قاعده ی این لوله یک کش به طول تقریبی 35 سانتیمتر بسته شده است که انتهای آن به کمک یک سنجاق قفلی به شانه ی کت(از داخل)بسته میشود.در این صورت لوله در حال عادی چند سانتیمتر عقبترازآستین داخل بازوی کت پنهان خواهد بود.او یک نخ پلاستیکی را بیرون میکشد و حلقه را به انگشت شست خود می اندازد تا در لحظه ی مناسب با تردستی تمام چیزی را که قرار است ناپدید کند در آن لوله وارد سازد.با رها کردن دستگیره لوله مزبور به داخل بازوی کت کشیده میشود.شعبده باز از این وسیله  برای ناپدید کردن خیلی چیزها استفاده می کند که تردستی فوق نمونه ای از آنها بود.

 

 

 

دستمال را شعله ور کنید و سالم بماند !!

جلوه:شعبده باز یک دستمال نسبتا بزرگی ازیک تماشاگر میگیرد وقتی که از تماشاگر میگیرد دستمال را در یک محلول بیرنگی داخل میکند و بعد دستمال را شعله ور میکند ولی هرچه شعله بکشد نمیسوزد و دستمال را سالم به صاحبش باز میگرداند چگونه چنین چیزی ممکن است؟

 

راز شعبده:شما نیز با کمی الکل سفید می توانید این آزمایش را انجام دهید. به این ترتیب که 100 سانتیمتر مکعب الکل سفید را در 600 سانتیمتر مکعب آب مخلوط نمایید. دستمال را در آن خیس کنید و با خیال راحت آتش بزنید و خاطر جمع باشد که دستمال هر چند شعله میکشد ولی نمیسوزد.زیرا الکل مشتعل میشود ولی بخار آبی که از دستمال بلند میشود مانع سوختن آن می گردد.

   

بریدن قوطی کبریت با کارت

 

شعبده باز کارتی را روی قوطی کبریت فشار میدهد و تماشاگران میبینند که کارت داخل قوطی فرو رفته است!

 

راز:این کارت غیر عادی از حلبی دو لایه ساخته شده است که یک طرف آن بریدگی دارد و درست به اندازه ی قوطی کبریت است.ضمنا یک کشو نیز داخل آن قرار دارد که به وسیله ی دو قطعه کش همیشه بیرون کشیده میشود و تنها در موقع فشار آوردن روی قوطی است که این کشو بین دو لایه ی کارت به داخل میرود و پس از بیرون آوردن دوباره سر جایش بر میگردد و کارت کامل میشود.

 

لیوان خود به خود پر میشود

شعبده باز با لیوان کوچکی وارد صحنه میشود و آن لیوان را به تماشاگران تسلیم میکند تا از نزدیک آنرا بررسی کنند ولی وقتی که لیوان را از تماشاگران میگیرد و در دست خود میگذارد ناگهان تماشاگران در کمال تعجب میبینند که لیوان خود به خود پرازآب شده است.

راز:در یک قمقمه ی مخصوص قبلا آب ریخته شده و مانند کیسه ی بادی در آن هوای فشرده انباشته شده است.این قمقمه به شانه ی شعبده باز از زیر لباس آویزان است و یک لوله ی باریک پلاستیکی به آن مربوط میشود که سر آن منتهی به یک لوله ی ظریف فلزی شده و به وسیله ی یک انگشتری در کف دست شعبده باز قرار دارد. اما چرا آبهمیشه نمیریزد و تحت اراده ی شعبده باز است؟ شیر مخصوصی بین قمقمه و لوله ی باریک قرار دارد که به شکل لولا است.هنگامی که بازوی شعبده باز به صورت آویزان باشد بسته است و وقتی باز میشود که بازوی شعبده باز بالا رود.

سکه در اثر مالش ناپدید میشود

 

جلوه: شعبده باز سکه ای را از جیب خود بیرون می آورد و آن را روی آستین خود میمالد سکه از دست شعبده باز میافتد شعبده بازسکه را از زمین بلند می کند و به مالش سکه روی آستین خود ادامه میدهد بعد از مدتی شعبده باز میگوید که سکه ناپدید شده است! همه بهت زده می شوند و می بینند که به راستی ناپدید شده است چگونه این کار ممکن است؟

                                                                                                                                                               راز شعبده:تمام رمز این کاردر این تردستی به افتادن سکه و برداشتن آن مربوط می شود. زیرا با دست راست آن را بر میدارد و به ظاهر توی دست چپش میگذارد,در صورتی که آن را در دست راست نگه میدارد و هنگامی که توجه مردم به مالیدن سکه به بازوی او معطوف است وی با استفاده از فرصت سکه را بین یقه ی پیرهن و گردن خود می اندازد تا پایین رود و به این ترتیب سکه ناپدید میشود!

 

 

 

وسایل مورد نیاز:

1.نمکدان

2.خلال دندان

 

در ابتدا شما باید خلال را بین انگشت اشاره و شست جاسازی کنید به صورتی که دیگران آن را نبینند(میان دو انگشت) سپس انگشتتان را به نمکدان نزدیک کنید و در همان زمان باید خلال را با انگشت شست به داخل یکی از روزنه های نمکدان وارد کنید این کار باید با سرعت بالا انجام گیرد سپس با دو انگشتتان خلال را بپوشانید و آن را به آهستگی بالا ببرید تا دیگران مشکوک نشوند. در این زمان دیگران فکر می کنند که شما از قدر ماوراء الطبیعه برخوردارید.

 

 

:.

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -